Blacklist podniků porušujících zákon

Zde naleznete mapu míst, kde slepě dochází k poslouchání nesmyslných a zjevně diskriminačních opatření, která jsou v rozporu se zákonem či potlačují základní lidská práva a svobody. Věřím, že spousta podniků nařízení dodržuje, jen protože se bojí případných problémů. Bohužel je ale i hromada lidí, kteří jsou za své diskriminační jednání dokonce hrdí. Tak či tak, každý je zodpovědný sám za sebe, což je uvědomění pro dnešní společnost nepřijatelné, neboť je vždy jednodušší se na něco či někoho vymluvit. VŽDY máme možnost volby. Pokud alibisticky poslouchám nařízení, která absolutně nemají smysl a jen mají za to segregovat společnost, jsem toho plnou součástí. Spousta z nás takovéto diskriminující podniky porušující zákony podporovat nechce, a to třeba ani potom, co už třeba žádná opatření platit nebudou.

Zdůrazňuji (obzvlášť pro mediální odpad jako Prima CNN, Idnes a spoustu dalších), že tato mapa nebyla v žádném případě vytvořena se záměrem vytváření nenávisti, rozdělování společnosti (to už tady dokázali jiní) či cíleného poškození kteréhokoliv z podniků, jen dává každému z nás možnost si zvolit, komu dát své peníze. Je individuálně na každém, jak se k tomuto jednání postaví. Toto není msta, ale ztráta důvěry a svobodná volba…a ponaučení do budoucna. Bylo by pro všechny prospěšné, kdyby se panáčci a panenky z médií vyvarovali slov, jako “antivaxeři, odpůrci” a podobně hanlivá slova, která s touto stránkou nijak nesouvisí.

Je pochopitelné a “odpustitelné”, když ke mně někdo mluví jako k rovnému a třeba se alespoň snaží hledat kompromis. Je pochopitelné, že v určité době pro vstup někdo vyžaduje test, pokud je však pro všechny bez rozdílu. Stejně tak pokud jsou vyžadovány respirátory pro všechny bez rozdílu, nejedná se o diskriminaci a tato místa do této mapy tak úplně nepatří.
Co je ale nepřípustné je, když někdo úplně přišel o rozum, naprosto nesmyslně šíří nenávist vůči zdravým lidem (tyto podniky jsou v kategorii “UŽ NIKDY”) a podporuje zjevně diskriminační praktiky. Úplný extrém jsou pak ti, co ještě mají tu drzost si žádat o kompenzace! U každého místa je proto zveřejněn komentář, každý si může vybrat, komu dá druhou šanci. Já budu dál podporovat ty, co se nebáli. Nejen za jejich odvahu, ale hlavně lidskost.

  My si pamatujeme! A tečka.

Přidání místa

 

Věřím, že většina z nás tady si přeje to samé – žít život bez podmínek, s respektem vůči druhým. Očkovaný, neočkovaný. Takový, makový. Tento blacklist nebyl vytvořen, aby dále rozděloval společnost, a už vůbec ne šířil nenávist, jen aby poukázal na to, že VŽDY máme možnost volby. Budiž toto i uvědomění do budoucna.

Chceme podporovat podniky, co našly odvahu se postavit státním lhářům a podvodníkům, ne těm, kteří ztratili zdravý rozum, segregují společnost a komplikují život zdravým lidem.

Berte prosím na vědomí, že stránka je vytvořena a spravována v našem vlastním čase a na vlastní náklady, pokud chcete, abychom přidali další místo, usnadněte nám prosím práci vyplněním co nejpřesnějších informací (hlavně adresy). Nebuďte zlí a nezneužívejte toho, jen prosím sdílejte svou zkušenost. Požadavky s nenávistnými komentáři či bez komentáře nebudou přidány. I vzhledem k množství požadavků, které chodí, místo bude do mapy přidáno až po ověření. Vyplňte formulář i v případě, že už místo na mapě je – i to slouží jako potvrzení a ochrana proti zneužívání. V ideálním případě, když byste mohli sdílet i nějaký důkaz.

Vzhledem k výrazně zvýšenému počtu požadavků v a zneužívání formuláře v posledních dnech, pro ohlášení místa prosím napište příspěvek do FB skupiny. Do mapy přidáme po ověření.